Nowości
Lampa zwieszana STAR SD1 900 ZAHO
Lampa zwieszana STAR SD1 900 ZAHO
2 063,94 zł
szt.
Lampa zwieszana STAR SD1 ZAHO
Lampa zwieszana STAR SD1 ZAHO
1 623,60 zł
szt.
Lampa zwieszana GALAXY SD ZAHO
Lampa zwieszana GALAXY SD ZAHO
2 209,08 zł
szt.
Lampa wpuszczana MILS ZAHO
Lampa wpuszczana MILS ZAHO
666,66 zł
szt.
Lampa wpuszczana HED RD2 ZAHO
Lampa wpuszczana HED RD2 ZAHO
658,05 zł
szt.
Lampa wpuszczana HED RD1 GU10 ZAHO
Lampa wpuszczana HED RD1 GU10 ZAHO
435,42 zł
szt.
Lampa wpuszczana NOK RD1 ZAHO
Lampa wpuszczana NOK RD1 ZAHO
266,91 zł
szt.
Lampa wpuszczana NOK RD2 ZAHO
Lampa wpuszczana NOK RD2 ZAHO
597,78 zł
szt.

Plafoniery LED

Plafon czy plafoniera? To bez znaczenia bo i tak kieruje nasz wzrok ku sklepieniu czyli na sufit. Plafoniera to prawidłowa nazwa stosowana do oświetlenia sufitowego oznaczająca oprawę przylegającą do płaszczyzny sufitu. Często zastępuje ją określenie „plafon”, ale to nie istotne choć nawet częściej spotykane.

Plafon bardzo często jest kojarzony z prostą szklaną obudową podobną do wypukłego kapelusza grzyba. Wykorzystywany głównie w holach, korytarzach, klatkach schodowych, łazienkach. Współcześnie przybiera bardzo dekoracyjne i efektowne formy, które z powodzeniem zastępują lampy wiszące w salonie. Nazwa ta stosowana jest głównie dla oświetlenia sufitowego, ale nie tylko bo jako półplafony (półplafoniery) zdobią i rozświetlają również ściany. Sprawdzają się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie ogranicza nas przestrzeń i doskonale odgrywają rolę oświetlenia dodatkowego do czego w zasadzie są stworzone. Plafoniery LED to dzisiaj bardzo nowoczesne oprawy oświetlenia. Są zamknięte i natynkowe, a centralnym elementem tej lampy jest klosz wykonany ze szkła, metalu lub innego tworzywa. Plafoniery LED charakteryzują się prostotą ale również solidnością oraz funkcjonalnością. Zapewniając źródło światła stanowią także estetyczny element dekoracyjny danego pomieszczenia. Tego typu lampy są bardzo oryginalne i dopasowują się do wszystkich rodzajów aranżacji. Ten gatunek oprawy oświetleniowej cieszy się szczególną polarnością w budynkach użyteczności publicznej ale również w domach i mieszkaniach. Dostępne na rynku plafoniery LED charakteryzują się wysoką jakością, wytrzymałością  i odpornością na uszkodzenia mechaniczne co zapewnia ich długą żywotność. Dzięki zastosowaniu technologii LED te plafoniery są energooszczędne i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Emitowanie przez nie światło nie męczy wzroku i jest bezpieczne dla oczu w codziennym użytkowaniu. Oferta zawiera wiele różnych modeli i wariantów kolorystycznych o rozmaitych kształtach i formach, co daje niezwykle dużo możliwości aranżacyjnych od klasycznych, poprzez styl skandynawski, techniczny  po te najbardziej nowoczesne. Żarówki LED w zależności od potrzeb zapewniają światło o różnej temperaturze barwowej, a oferta plafonier i półplafonier LED zawiera modele kompatybilne z żarówkami o różnych gwintach, jak E14, E27 G9.

                Tak więc plafoniera LED to wyjątkowa, nietuzinkowa lampa, która rozświetli i ozdobi każde pomieszczenie. Wprowadza ona do niego wyjątkowy, kameralny klimat a my możemy podkreślić obecność wybranych elementów wyposażenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl