#ZOSTAŃWDOMU kupuj online

Oprawy LED z kloszem

      Najnowsze oprawy oświetleniowe na źródła LED cechuje wysoka skuteczność świata, długa żywotność i niezawodność oraz wysoki współczynnik oddawania barw. Ważnym elementem oceny opraw LED z kloszem jest rozsył światła w oprawach, który określają skróty DI (Direct), IN (Indirect) i DI-IN (Direct-Indirect). DI to oprawy o bezpośrednim rozsyle światła, który polega na emitowaniu strumienia światła rozproszonego i ukierunkowanego dlatego są stosowane w oświetleniu ogólnym jak i akcentowanym. Natomiast IN to oprawa o rozsyle pośrednim to znaczy, że celem tych kloszy jest rozproszenie oświetlenia ogólnego, a emitowane w ten sposób światło jest bardzo jednolite, miękkie co daje poczucie otwartości dzięki efektowi jednolitej jasności całego pomieszczenia. DI-IN (Direct-Indirect) to oprawa o rozsyle bezpośrednio-pośrednim, który polega na ukierunkowaniu światła na dwie strony: w górę na sufit oraz w dół pomieszczenia. W zdecydowanej większości oprawy LED z kloszem wykorzystywane są w obiektach przemysłowych i publicznych, które wymagają spełniania odpowiednich norm. Są to głównie oprawy hermetyczne wykonane z tworzywa sztucznego, jak poliwęglan, polistyren, polipropylen, poliester. Są lżejsze od szkła (ponad dwukrotnie), prawie tak samo przezroczyste (98%), posiadają 25 razy większą odporność na uderzenia. Posiadają bardzo dobry przedział temperaturowy ich zastosowania (od -40 do + 120°C), są trudnopalne (klasa B1), łatwe w obróbce, montażu i konserwacji. Dlatego też spotykamy je również w prywatnych domach, mieszkaniach, wewnątrz i na zewnątrz, w pomieszczeniach o powiększonej wilgotności (kuchnia, łazienka), które również wymagają podwyższonych norm.

                Klosze do opraw LED wyróżnia różny stopnień transparentności dzięki czemu wybierając odpowiedni klosz możemy lepiej zaplanować efekt świetlny jak pochłanianie i rozproszenie światła. Klosze o dużej przezroczystości pochłaniają najmniejszą ilość światła, natomiast klosze mleczne czy szrono-podobne (tzw. „mrożone”)mają mniejszą transparentność bo pochłaniają więcej światła. Klosze do opraw posiadają kilka wariantów instalacji a do wyboru są klosze wsuwane, zatrzaskowe (KLIK), wsuwano-zatrzaskowe (SLIK). Osobny rozdział opraw LED z kloszem to osłonki, inaczej klosze dedykowane do opraw (profili) aluminiowych LED i  przeznaczone są do ochrony, rozproszenia lub skupienia światła z taśm i modułów LED znajdujących się w profilu.

                Jednym zdaniem technologia oświetlenia LED to połączenie oszczędności, ekologii, estetyki, trwałości z satysfakcją Klienta.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl